MENU

Olga Bołądź: życiorys

Olga Bołądź - aktorka filmowa i teatralna, absolwentka krakowskiej PWST i Stella Adler Academy w Los Angeles. Stypendystka Institut del Teatro w Barcelonie.

Po raz pierwszy zwróciła na siebie uwagę widzów w filmie Jarosława Żamojdy "Skorumpowani", gdzie wcieliła się w postać głównej bohaterki obok Jerzego Treli i Jana Englerta.

Zaraz potem zagrała w „Korowodzie” u Jerzego Stuhra. Doświadczenie pracy z wybitnymi fachowcami to jej atut. W 2010 roku mogliśmy ją oglądać w głównej roli w filmie „Skrzydlate świnie” w reżyserii Anny Kazejak, gdzie wcieliła się w nieustępliwą, twardą miłośniczkę piłki nożnej.

Świetnie zagrała także w czarnej komedii „Piksele”. Znów w innej konwencji, innej stylistyce.
Olga wie, czego chce i konsekwentnie zmierza do realizacji swoich celów. Zaśpiewa i zatańczy wszystko. To jej dwie pasję obok aktorstwa.

Kunszt aktorski pokazała w filmie „Nad życie”, gdzie brawurowo zagrała Agatę Mróz zyskując uznanie krytyków i publiczności.
Popularność zapewniły jej świetne role w serialach m.in. „Czas Honoru”, „Hotel 52” czy „Układ Warszawski”.

W czasie studiów w PWST ciągle szukała okazji, by grać, uczyć się. Wystąpiła w wielu krakowskich spektaklach. W Teatrze Starym w Krakowie zagrała u czeskiego reżysera Petera Zelenki w sztuce „Oczyszczenie”, a także u Mikołaja Grabowskiego w sztuce „Tartuffe” rolę Marianny.

Obecnie możemy ją oglądać w spektaklach „Dobry wieczór państwu” w Teatrze Polonia, „Sienkiewicz greatest hits” w Teatrze Imka, czy też „Boeing Boeing”, gdzie pokazuje niezwykły talent komediowy i muzyczny.

Jeszcze inne swoje oblicze teatralne Olga pokazuje w musicalu „Chopin musi umrzeć” w reżyserii Marcina Wrony.

Jej pracowitość, przebojowość, a zarazem wrażliwość jest doceniana coraz bardziej przez reżyserów, producentów i widzów.

Mówi po angielsku, włosku i hiszpańsku. Uczy się rosyjskiego.