ANITA JANCIA-PROKOPOWICZ: NIUSY

30-08-2010
Anita Jancia oraz Bartek Topa w nowym serialu Polsatu!

Od 2 września co tydzień w czwartki będziemy mogli oglądać Anitę Jancię oraz Bartka Topę w “Szpilkach na Giewoncie”, nowym serialu Polsatu w reżyserii Roberta Wichrowskiego. Serial opowiada historię wielkomiejskiej dziewczyny (w tej roli Magdalena Schejbal), która przenosi się z Warszawy do zakopiańskiej filii swojej firmy. Anita Jancia wciela się w postać Hanki, pracownicy biura w Zakopanem, zaś Bartek Topa zagrał postać zakopiańskiego niedźwiedzia – filozofa. Na ekranie zobaczymy także m.in. Małgorzatę Pieczyńską, Izabelę Kunę, Radosława Pazurę i Piotra Zelta. Zapraszamy na antenę Polsatu w czwartki o 22:00.

23-02-2010
Ruszyły zdjęcia do 'Szpilek na Giewoncie'

Nowy serial w reżyserii Roberta Wichrowskiego będzie emitowany na antenie Polsatu w jesiennej ramówce. Anita Jancia gra w nim postać Hanki, pracownicy agencji reklamowej, natomiast Bartek Topa wcieli się w postać zakopiańskiego niedźwiedzia – filozofa. Historia opowiada o Ewie, młodej dziewczynie (w tej roli Magda Schejbal), która radykalnie odmienia swoje życie i przeprowadza się z Warszawy do Zakopanego. Serial w dowcipny i inteligentny sposób ma ukazywać różnice kulturowe, stereotypy, odmienność wynikającą z rożnych światopoglądów.
Anicie i Bartkowi na planie towarzyszą m. in. Krzysztof Wieszczek, Izabela Kuna, Marcin Rogacewicz. Za produkcję serialu odpowiedzialna jest Paisa Films.

04-11-2009
Uroczysta premiera Non Stop Kolor w warszawskim kinie Kultura

5 listopada o 20:00 odbędzie się długo oczekiwana premiera filmu “Demakijaż”, na który składają się trzy autorskie wypowiedzi Marii Sadowskiej, Doroty Lamparskiej oraz Anny Maliszewskiej. Wypowiedzią Marii Sadowskiej jest “Non Stop Kolor” z Anitą Jancią w roli głównej. Premiera kinowa 13 listopada.

21-10-2009
"Non Stop Kolor" na Festiwalu Filmowym w Kiljowie!
“Non stop kolor” Marysi Sadowskiej nakręcony w ramach projektu “Demakijaż” zostanie zaprezentowany na kijowskim festiwalu filmowym MOLODIST. Pokazy filmu odbędą się w dniach 26 i 28 października. Wśród gości nie zabraknie odtwórczyni roli głównej – Anity Janci. Bogata historia festiwalu młodych twórców ma swój początek w roku 1970, kiedy to na dwudniowych pokazach zaprezentowało swoje prace 33 studentów. W tym roku można już obejrzeć przeszło 300 filmów z całego świata w trakcie trwania tego tygodniowego, festiwalowego święta.
02-10-2009
Anita Jancia w kontrowersyjnym teledysku Marysi Sadowskiej

Koniecznie obejrzyjcie ostatni teledysk Marysi Sadowskiej z udziałem Anity Janci. Obraz utworu „Jest Dobrze” promuje najnowszą, w pełni autorską płytę artystki noszącą tytuł „Spis treści”. Natychmiast po swym ukazaniu wywołał lawinę skrajnych komentarzy. A Ty co o nim sądzisz?

21-09-2009
Anita Jancia oraz Bartek Topa w SZPILKACH NA GIEWONCIE

Ruszyły zdjęcia do nowego serialu Polsatu pt.: „Szpilki na Giewoncie” w reżyserii Roberta Wichrowskiego. Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie oraz w Zakopanem. To historia dziewczyny pracującej w warszawskiej agencji reklamowej, która zmuszona była przenieść się do malutkiego oddziału firmy w Zakopanem. Anita gra postać Hanki, pracownicy zakopiańskiego biura reklamy, natomiast Bartek Topa gra tajemniczą postać mędrca i filozofa Niedźwiedzia. W roli głównej Magda Schejbal, naszym aktorom towarzyszą na planie Małgorzata Pieczyńska oraz Radosław Pazura.

30-07-2009
Projekt 'Demakijaż' z Anitą Jancią na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu

Na Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI zostanie pokazany projekt Demakijaż, który składa się z trzech filmów w reżyserii Marii Sadowskiej, Anny Maliszewskiej oraz Doroty Lamparskiej. Jednym z nich jest film Non Stop Kolor (reż. Maria Sadowska), w którym główną rolę gra Anita Jancia. Projekcja odbędzie się 4 sierpnia o godzinie 16.30.

Zapraszamy!

30-07-2009
Anita Jancia w teledysku Marysi Sadowskiej

Anita Jancia wystąpiła w najnowszym teledysku Marysi Sadowskiej do piosenki „Jest dobrze“ z najnowszego albumu „Spis treści“. Piosenkarka jest także reżyserem tego projektu. Najnowszy album, jak podaje wytwórnia Sony Music, jest manifestem pokolenia trzydziestolatków – „teksty opowiadają o znajdywaniu własnej drogi, poszukiwaniu ideałów i uczenia się miłości na co dzień”.

18-06-2009
Non stop kolor

Muza to główna bohaterka filmu “Non stop kolor”, którą zagrała Anita Jancia. Film wyreżyserowała Maria Sadowska i powstał on w ramach projektu “30 minut”. Muza budzi się rano pod pomnikiem Chopina w Łazienkach. Nie pamięta skąd się tam wzięła, nie może znaleźć także swojego samochodu, więc jedzie porannym tramwajem do domu na Ursynowie. Pod drzwiami okazuje się, że zgubiła również klucze od mieszkania. Muza rozpoczyna więc długą wędrówkę po Warszawie w ich poszukiwaniu. Film opisuje muzyczne środowisko warszawskiego clubbingu – pokolenie bez rewolucji i kultury kochające muzykę i nieustającą zabawę. Obok Anity w filmie zobaczymy Joannę Szczepkowską, Jana Wieczorkowskiego, Eryka Lubosa i Dorotę Deląg.Film zostanie pokazany w ramach projektu “Demakijaż” wspólnie z filmami Anny Maliszewskiej i Doroty Lamparskiej w Koszalinie 19 czerwca.Na początek zobaczcie czołówkę tryptyku:

29-09-2008
Anita Jancia dubbinguje "The Simpsons" we Włoszech

Anita Jancia pracuje w Rzymie dla 21th Century FOX International Television. Zajmuje się dubbingiem kultowego już serialu animowanego “The Simpsons”. Efekty jej pracy można usłyszeć w TV Puls od poniedziałku do piątku o godzinie 18.30.

18-09-2008
"Non stop kolor" Anity Janci

Muza to główna bohaterka filmu „Non stop kolor”, którą zagrała Anita Jancia. Film wyreżyserowała Maria Sadowska i powstał on w ramach projektu „30 minut”. Muza budzi się rano pod pomnikiem Chopina w Łazienkach. Nie pamięta skąd się tam wzięła, nie może znaleźć także swojego samochodu, więc jedzie porannym tramwajem do domu na Ursynowie. Pod drzwiami okazuje się, że zgubiła również klucze od mieszkania. Muza rozpoczyna więc długą wędrówkę po Warszawie w ich poszukiwaniu. Film opisuje muzyczne środowisko warszawskiego clubbingu – pokolenie bez rewolucji i kultury kochające muzykę i nieustającą zabawę. Obok Anity w filmie zobaczymy Joannę Szczepkowską, Jana Wieczorkowskiego, Eryka Lubosa i Dorotę Deląg. Premiera filmu miała mieć miejsce na tegorocznym Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni ale niestety będziemy musieli jeszcze trochę poczekać…

17-09-2008
Anita Jancia i „Złodziej w sutannie”

Anita Jancia zagrała w spektaklu telewizji pt. „Złodziej w sutannie” w reżyserii Pawła Woldana. Jest to autentyczna historia kapłana, który w 1972 roku wykradł z Jasnej góry kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. W postać tytułowego bohatera wcielił się Artur Żmijewski. Anita Jancia zagrała żonę esbeka Marka – w tej roli Tomasz Kot- w doborowym towarzystwie: Olgierd Łukaszewicz wystąpił jako prymas Wyszyński, Andrzej Chyra jako kardynał Wojtyła, Henryk Talar jako szef SB i Jerzy Bończak jako prokurator. Agata Buzek i Maria Peszek grają siostry zakonne. Spektakl zrealizowany został dla „Sceny Faktu” Teatru Telewizji Polskiej. Obejrzeć go można w poniedziałek 6 października w programie pierwszym TVP.

Young Actors Project