MENU

Paweł Deląg: biography

Talent Pawła Deląga w połączeniu z jego pracowitością i niezwykłym urokiem dają mieszankę do tego stopnia atrakcyjną, że aktor z powodzeniem pracuje obecnie na kilku planach zdjęciowych w Rosji, Polsce, Francji i Niemczech. Biegle mówi po angielsku, rosyjsku, francusku i niemiecku. Jego obecne sukcesy są konsekwencją kilkonastoletniego już działania odkąd odważył się pracować poza rynkiem polskim. Efektem tego jest ponad dwadzieścia ról w filmach rosyjskich i francuskich u boku takich aktorów jak: Rutger Hauer, Laëtitia Eïdo, Cedric Cirotteau, Michael Madsen, Heidi Dippold.

Debiutował w 1993 roku w roli serbskiego uchodźcy u samego Stevena Spielberga w Liście Schindlera.

Na swoim koncie ma role w takich filmach jak „Ciemna strona Wenus“ Radosława Piwowarskiego, "Kiler" Juliusza Machulskiego, "Młode wilki 1/2" Żamojdy, „Złoto dezerterów“, gdzie zagrał w doborowym towarzystwie.
Sympatię zdobył jako Biedrona w filmie „Młode Wilki“ w reżyserii Jarosława Żamojdy. Film był prawdziwym przebojem.
Zagrał też kultową rolę w komedii Olafa Lubaszenko „Chłopaki nie płaczą“ i fantastycznie wcielił się w postać gangstera Jarka Psikuty.
Paweł jest niezwykle uparty, a na planie filmowym czuje się jak ryba w wodzie. Specjalnie na potrzeby węgierskiego filmu „Śmierć w płytkiej wodzie“ w ciągu półtora miesiąca nauczył się grać na skrzypcach.

Paweł jest doceniany za wschodnią granicą, gdzie zagrał w wielu filmach: "W czerwcu 1941", "Snajperze", "Broni odwetu", "Zamachu" i "Kluczu Salamandry", a także w amerykańskim "Domu".
Grał także serialach m.in. "Fitness Club", "Siedlisko", "Tygrysy Europy", "Na dobre i na złe“.

W 1993 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

O swoim zawodzie mówi: "Aktorstwo jest możliwością opowiadania o namiętnościach, o całej dziwaczności świata. Aktorstwo jest odbiciem, można za jego pośrednictwem opowiedzieć dużo własnych przeżyć".