MENU

Natalia Avelon: biography

Natalia Avelon urodziła się we Wrocławiu 29 marca 1980 roku. . Mając osiem lat wyjechała z rodzicami do Niemiec, do Ettlingen.

Zadebiutowała w 2001 roku w filmie telewizyjnym „Der Club der grünen Witwen”, by następnie pojawić się w serialach „Zakazana miłość” (2001), „Zwei Engel auf Streife” (2002), „Rosa Roth” (2002), „Der Bulle von Tölz” (2004), „Wilde Jungs” (2004) czy „Bewegte Männer” (2005).

Przełom przyszedł w roku 2007 wraz z rolą w filmie „Das Wilde Lieben”, w którym aktorka wciela się w postać niemieckiej modelki i aktorki, symbol seksu „Pokolenia 1968”, Uschi Obermaier. Specjalnie dla tego filmu aktorka wykonała piosenkę w duecie z Ville Valo, wokalistą zespołu HIM, „Summer Wine“. Piosenka spodobała się także w Polsce – w czerwcu 2007 roku dotarła na sam szczyt Listy Przebojów Programu III. Jak dziś mówi, był to prawdopodobnie najlepszy czas w jej życiu.

Ważnym filmem w dorobku Natalii jest „Far Cry” z 2008 roku, nakręcony na podstawie gry komputerowej. Zagrała w nim główną rolę kobiecą – ta męska przypadła Tilowi Schweigerowi. Zdjęcia realizowano w Kanadzie. – To chyba najpiękniejsze w tym zawodzie, że można jeździć w miejsca, których się jeszcze nie odwiedziło. Tym przypadku musiałam też przejść przyśpieszony kurs obsługiwania broni oraz spędzić intensywny czas na siłowni.
Wśród innych tytułów w filmografii Natalii znaleźć możemy „80 minut”, satyryczny serial „Götter wie wir”, w którym wcieliła się w Ewę z raju, i „Alles Inklusive”, z fabułą, podobnie jak „Das Wilde Leben”, rozgrywającą się w latach 60.
W roku 2011 na ekrany wszedł film akcji z udziałem Natalii Avelon „Gegengerade - 20359 St. Pauli”.
W tym samym roku mogliśmy oglądać Natalię także w popularnym i u nas serialu HBO „Kontra: Operacja Świt”. Jak sama mówi: „To był mój pierwszy projekt dla HBO, najważniejszego pracodawcy świata. Grałam podwójną agentkę, psycholożkę wojskową“

Jednak dopiero „Na krawędzi”, sensacyjny serial Macieja Dutkiewicza, to jej prawdziwy polski debiut.
Na nowe role Natalii nie trzeba będzie długo czekać - już 10 października do niemieckiej telewizji trafi zwariowana komedia „Drunter & Brüder”, w której grana przez nią będzie postać uwikłana w nietypowy miłosny czworokąt.
Natalia Avelon oprócz języka niemieckiego płynnie posługuje się również dialektem badeńskim, oraz językami francuskim i angielskim.