MENU

Piotr Głowacki: biography

Piotr Głowacki to aktor ambitny i bardzo wyrazisty. Skończył krakowską PWST im. Ludwika Solskiego.

W 2005 zadebiutował rolą w "Rozdroże Cafe", a już w 2006 roku za rolę Michała w "Odzie do radości" otrzymał Jantara na festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie za "brawurowe poprowadzenie postaci o zmiennych nastrojach".
Dwukrotnie był nominowany do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.
Współpracował z Marcinem Cecko i Janem Dravnelem w ramach nietypowego projektu poetycko-aktorsko-muzycznego "3 Boys Move", akompaniującego tomik poetycki Cecko, mów (2007).

"Lubię kiedy 'odbywa się praca'. To taki proces, który trwa, gdy spędzam na czymś dużo czasu, wymyślam coś, a potem efekty widzę na ekranie – mówi Piotr Głowacki".

Zagrał m.in. w "Oda do radości", "Dom zły", "W ciemności", "Sala samobójców", "80 milionów", "Dziewczyna z szafy", "Być jak Kazimierz Deyna".

Mówi, że pracę nosi cały czas ze sobą, rolę buduje od początku, wychodzi z nią na ulice, tworzy jej styl bycia i otaczający świat.
Jest skupiony, zaangażowany i oddający się roli totalnie.

Zdobył już kilka ważnych nagród, m.in. za najlepszą rolę męską na MFF "Cinema Tout Ecran" w Genewie oraz nagrodę aktorską na KSF "Młodzi i Film"za film "Oda do radości" a także Nagrodę Specjalną na Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej za rolę w filmie "80 milionów".
Aktualnie Piotra można oglądać w roli księdza w serialu "Bez tajemnic 3" w HBO.