MENU

Agnieszka Dygant: biography

Aktorka, która czego się tylko dotknie zamienia to w złoto. Żadna jej rola nie przechodzi bez echa. W 1998 ukończyła z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i Filmową w Łodzi. W tym samym roku zdobyła II Nagrodę na XIX Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, wykonując wraz z zespołem Macieja Pawłowskiego piosenkę Agnieszki Osieckiej "Sing Sing".

Zadebiutowała w filmie Michała Rosy pt. "Farba". Szerszej publiczności dała się poznać jako Mariolka w serialu "Na dobre i na złe". Trzy lata później wcieliła się w rolę skrytej policjantki Darii Westman w serialu "Fala Zbrodni".

Od 2005 do 2009 mogliśmy ją oglądać w kultowej już roli tytułowej w serialu "Niania", którą docenili widzowie w 2006 i 2008 roku nagradzając Agnieszkę Telekamerą.

W filmie "Sztuka masażu" zagrała główną rolę a film zdobył nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za debiut reżyserski. U Mariusza Trelińskiego w "Egoistach" stworzyła postać Ilonki. Mogliśmy ją również oglądać w "Wiedźminie", w komedii "Tylko mnie kochaj", a ostatnio w hitowych "Listach do M".

Sama mówi o sobie: "Nie myślę nigdy o tym, że powinnam być tam, gdzie mnie nie ma. Jestem tu i teraz, we właściwym miejscu"

Obecnie możemy ją oglądać w serialu "Prawo Agaty", gdzie wciela się w postać ambitnej, pracowitej i samowystarczalnej prawniczki. Serial odniósł sukces i doczekał się już trzech serii.

Za tę rolę została nominowana do Telekamer 2013.

Agnieszka wierzy w to, że jeśli się czegoś bardzo chce, to za jakiś czas coś pozytywnego zacznie się w tej sprawie dziać. Po mistrzowsku potrafi zagrać kompletnie odmienne role. Jest w stanie wcielić się zarówno postać komiczną jak i silną, zdecydowaną kobietę. Wielu aktorów pracujących z Agnieszką twierdzi, że praca z nią jest czystą przyjemnością, to zawodowstwo na najwyższym poziomie.

"W sytuacjach ekstremalnych włącza mi się taki desperado. Bo skoro już nie mam nic do stracenia, to mogę być odważna. Mogę wykonać totalną woltę. Jestem wolna, mogę zrobić coś zaskakującego" Wierzymy, że Agnieszka jeszcze wiele razy zaskoczy widzów kolejnymi rolami w filmie, telewizji i w teatrze.