MENU

Kasia Kaczmarek: biography

Urodzona w Polsce i wychowana w Australii, Kasia studiowała aktorstwo w Victorian College of the Arts w Melbourne, po czym wyjechała do Nowego Jorku, aby studiować technikę Meisnera w The Esper Studio.
Zadebiutowała w 2007 w serialu “The Circuit”. Od tego czasu regularnie pojawia się w australijskich programach telewizyjnych i wystąpiła także w amerykańskim serialu “Hunters”. Pierwszym filmem fabularnym Kasi był “The King’s Daughter” z Piercem Brosnanem dla Paramount Studios.
W teatrze występowała w Melbourne, Perth i Brisbane.
Kasia jest dyrektorem artystycznym teatru “fire curtain co.”, który wspiera rozwój nowych sztuk australijskich i dzięki któremu wyprodukowała dwa spektakle.
W 2016 roku napisała i wyreżyserowała “WHITE DOG” dla Red Stitch Theatre Company oraz wyreżyserowała swoją mamę Martę Kaczmarek w monodramie “Róża” dla polskiego festiwalu PolArt w Melbourne.
Napisała i wyreżyserowała “Bring A Nice Dress”, spektakl dokumentalny w stylu “verbatim” o prostytutkach dla festiwalu Artrage, i była asystentką reżysera Brendana Cowella w spektaklu “Ruben Guthrie” w 2010 roku.
Przez dwa lata była redaktorką australijskiego biuletynu teatralnego “The Nosebleed Chronicle”.
Kasia jest również członkiem-założycielem MEAA Equity Diversity Committee, który ma na celu promowanie i poprawę różnorodności w australijskim przemyśle sztuk performatywnych.