MENU

Krzysztof Stelmaszyk: biography

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim warszawskiej PWST w 1984 roku. W tym samym roku otrzymał nagrodę na festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę tytułową w "Karierze Alfa Omegi".

Szeroka widownia zna go m. in. z takich seriali jak: „Radio Romans”, „Magda M.”, „39 i pół”, „Na krawędzi“.

Przed kamerą zadebiutował w 1984 roku w "Miłości z listy przebojów" Marka Nowickiego. Rok później wcielił się w męża Grażyny Szapołowskiej w cenionym debiucie Magdaleny Łazarkiewicz "Przez dotyk".

Zagrał m.in w takich filmach jak: „Fuks”, „Pół serio“, „Ciało”, „Testosteron“ czy „Kołysanka“. W 2012 mogliśmy go zobaczyć w Teatrze Telewizji " Next ex " w reż. Juliusza Machulskiego.

Krzysztof od 2003 roku występuje w Teatrze Narodowym, gdzie był. m.in. Michałem Michałowiczem Borkiem w "Iwanowie" A. Czechowa, Henrykiem Topolskim w "Lekkomyślnej siostrze" Wł. Perzyńskiego, Trigorinem w "Mewie" A. Czechowa.

Występował na scenie teatrów warszawskich: Współczesnego i Dramatycznego. Zagrał m.in. w "Mistrzu i Małgorzacie" M. Bułhakowa, "Martwych duszach" wg M. Gogola, "Wniebowstąpieniu" wg T. Konwickiego, "Lorenzaccio" A. de Musseta, "33 omdleniach" A. Czechowa, 'Bambini di Praga" B. Hrabala, "Testosteronie" A. Saramonowicza.

O aktorstwie mówi: „To jest naprawdę trudny zawód, a jeśli się myśli o sukcesie to trzeba mieć na uwadze, że tylko nielicznym się to przydarza. Szczęście odgrywa w tym zawodzie niebanalną rolę“. Aktorstwo traktuje jako misję opowiedzenia sobą pewnej historii po to, by wywołać w widzu określone emocje i zmusić go do refleksji.

Często użycza swojego głosu w polskich wersjach językowych filmów dla dzieci i młodzieży („Potwory i spółka”, „Rybki z ferajny”, „Wpuszczony w kanał”, „Avengers”).